ZARF45105-TV Bearing ZARF45105-TV-A Double Direction Needle Roller Bearing
d: 45mm
D: 105mm
H: 60mm
Weight:1.563kg
Material: chrome steel
TV:polyamide/nylon Cage
Cr(Basic dynamic load rating): 38,000 N
C0r(Basic static load rating): 74,000 N
Description
ZARF45105-TV Bearing Specification:
ZARF45105-TV bearing is double direction cylindrical roller bearing for mounting screw.
For this bearing model,
d: 45mm
D: 105mm
H: 60mm